środa, 29 kwietnia 2009

Interia kupiła chomikuj.pl?

Portal Interia.pl nawiązał współpracę z serwisem Chomikuj.pl. Przedstawiciele portalu oficjanie potwierdzili wcześniejsze doniesienia. Czy Chomikuj przyniesie Interii dodatkowy ruch, dzięki któremu odzyska swoją pozycję wśród portali internetowych?

Przedstawiciele Interii potwierdzili nasze wcześniejsze informacje. W internetowej bazie Whois Interia wyraźnie widnieje jako właściciel domeny Chomikuj.pl.

- Podpisaliśmy z Chomikuj.pl długoterminową umowę o współpracy, na podstawie której będziemy m.in. wymieniać know-how i wspierać się strategicznie - wyjaśnia Agnieszka Kliber, specjalista PR Interii. - Interia.pl na mocy umowy stanie się także brokerem powierzchni reklamowej na witrynie Chomikuj.pl

Według ostatnich doniesień Gazety Wyborczej Chomikuj.pl jest czołowym serwisem polskiego piractwa. Liczba użytkowników serwisu sięga ponad 1,955 mln, którzy generują ponad 70 mln odsłon (dane Megapanel PBI/Gemius - luty 2008). W rankingach Megapanelu wyprzedza m.in. społeczności Interii, MySpace, Epuls czy Goldenline. Na stronie Chomika widnieje też liczba zachomikowanych plików - ponad 78 mln.

Chomikuj.pl nie pozostało jednak bierne wobec artykułu Wyborczej. Na stronie można znaleźć wytłumaczenie dotychczasowych właścicieli serwisu, że jest to "legalnie działająca platforma służąca do dzielenia się wiedzą i zainteresowaniami". W oświadczeniu możemy przeczytać, że "znaczna część treści, którymi dzielą się między sobą Użytkownicy Chomikuj.pl jest ich autorstwa, a także pliki objęte cudzymi prawami mogą być wymieniane zgodnie z prawem".

Właściciele zapewniają również, że walczą z wszelkimi przejawami łamania prawa, do czego służy m.in. przygotowany poradnik dla użytkowników, który ma im pomóc korzystać z serwisu w pełni legalnie.

Zakup Chomikuj.pl może przynieść Interii dodatkowy ruch. Przypomnijmy: w lutowym Megapanelu Interia straciła swoją pozycję na korzyść o2. Tomasz Jażdzyński, prezes Interii przyznał, że strategia portalu była chybiona, ale na pewno odzyska on swoją pozycję. Pierwsze efekty mają być widoczne pod koniec roku.

źródło: www.media2.pl

Zastanawiałem się co to oznacza dla Partnerów, współpracujących w programie partnerskim chomikuj. Otóż dla nas nic się nie zmieniło, dalej można zarabiać dobre pieniądze.

Wejdź na stronę www.chomikuj.com.pl i zobacz nowy screen potwierdzający zarobki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz